Kde a jak vyšetření probíhá

Preventivní vyšetření srdce nebolí a není nijak nepříjemné. Skládá se ze tří částí, zabere zhruba dvacet minut a výsledek se dozvíte hned.

Dotazník

Dotazník je zaměřený na předchozí kardiologické obtíže a rodinnou anamnézu. Výskyt kardiologických onemocnění v rodině (zejména výskyt náhlé smrti) je důležitým faktorem, na který musíme v celkovém hodnocení kardiovaskulárních rizik brát zřetel. Zajímá nás také, jak osobně hodnotíte svoji výkonnost a jak se cítíte. V případě Vašeho předchozího sledování na kardiologii je dobré přinést svou dokumentaci.

Dotazník si můžete stáhnout ZDE, pečlivě prostudovat a přinést s sebou na vyšetření.

Klidové EKG

12-svodové klidové (tedy nezátěžové) EKG nám určuje poruchy vzniku a vedení vzruchu v srdci a pomáhá nám specifikovat strukturální poškození srdečního svalu (myokardu).

Vyšetřovaná osoba si pouze lehne na pár minut na záda. Na zápěstí, kotníky a hrudník jsou umístěny EKG svody a dále jen leží a klidně dýchá. Výsledkem je EKG křivka, která zobrazuje aktivitu srdce.

Echokardiografické vyšetření

Ultrazvuk srdce je neinvazivní, tedy pacienta nijak nezatěžující vyšetření, kterým detekujeme srdeční vady, poruchy hybnosti srdečních komor a strukturální poškození myokardu. Zároveň měříme velikost srdečních oddílů.

Vyšetřovaný opět pouze leží na zádech či na boku a lékař veškeré hodnoty měří ultrazvukovou sondou na vnější straně hrudníku.

Nechte se vyšetřit ve Vašich prostorách

Sportovcům se v naší ambulanci v Brandýse nad Labem věnujeme každý čtvrtek od 15:30. U skupin nad 15 lidí jsme ovšem schopni dorazit se vším potřebným vybavením a vyšetřit celý klub najednou.

Jaké zajistit prostory?

Nejsme nijak nároční – stačí nám světlo, sucho a přívod elektřiny. Přístup k internetu nepotřebujeme.

Kolik lidí jsme takto schopni vyšetři?

Minimální počet je 15, maximum záleží na konkrétní dohodě.

Kolik to zabere času?

Jelikož různé části vyšetření mohou probíhat současně, ideální je vytvořit rozpis 5 lidí na hodinu.

Je problém domluvit termín na víkend?

Naopak. Víkendové termíny jsou lepší, jelikož většinou mohou všichni z klubu a můžeme začít hned ráno.

A co když někdo přeci jen nemůže?

V případě jednotlivců, kteří se na hromadný termín z jakéhokoli důvodu nedostaví, nabídneme náhradní termín u nás v ambulanci.

Co se děje, pokud jsou nutná další dovyšetření?

Výstupem vyšetření je lékařská zpráva. V případě, že je třeba navazující dovyšetření, zajistíme ho v naší ambulanci. Pokud preferujete jiné zařízení, s naší lékařskou zprávou se můžete sami objednat kam budete chtít.

Co je výstupem vyšetření?

Po vyšetření od nás obdržíte lékařskou zprávu, potvrzení o absolvovaném vyšetření (pro svazy a asociace) a osobní elektronický certifikát. Platnost vyšetření je dva roky.

 

V případě jakéhokoli dotazu a pro více informací nás kontaktujte na info@srdcesportovce.cz nebo volejte 702 195 166.

Naše zázemí si můžete prohlédnout na www.kardiologiebrandys.cz.

Odpovědi na nejčastější otázky si můžete přečíst zde.

Vznik projektu Srdce sportovce

MUDr. Jiří Krupička, Ph.D.

Kardiolog MUDr. Jiří Krupička, Ph.D. je vyhledávaným odborníkem specializujícím se na KV onemocnění a poradenství pro sportovce. V rámci své soukromé praxe poskytuje komplexní kardiologický servis, od ambulantních diagnostických vyšetření, přes konzultační činnosti, specializované služby v oblastech kardiovaskulárních onemocnění a arytmologie, až po realizaci programu časné detekce významných kardiologických patologií u dětí a sportovců.

“I když se nepoznané patologie u sportovců vyskytují poměrně málo často, přeci jen se s takovými případy setkáváme. Úmrtí sportovce na hřišti je vždy vážnou osobní tragédií, které se dá jednoduše předejít preventivním kardiologickým vyšetřením. Též je ale i tragédií, která má velmi negativní dopad na vnímání sportu ve společnosti. Úmrtí člověka, který by měl být 100% zdravý, totiž vždy dává vodu na mlýn sportovním pochybovačům. Cílem preventivních programů je přivést lidi ke sportování bez obav,” shrnul MUDr. Jiří Krupička, Ph.D.

podpis-bila

Partneři

Co o nás řekli

KONTAKTUJTE NÁS

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Jakmile to bude možné, ozveme se Vám.

Sending

©[2016] Srdce sportovce Webdesign: PARCO Consulting s.r.o. www.parco.cz

Přihlásit se

nebo    

Forgot your details?

Create Account